Lavatanssitapahtuma Liperissä 9. - 11.6.

Kesäkuun toinen viikonloppu tanssitaan Liperissä kokonaisen viikonlopun ajan, kun LavatanssiTripla rantautuu Liperin koulukeskukselle!

Susel Cup SM 2023 -lavatanssikilpailujen Liperin osakilpailu ja LavatanssiTripla-tapahtumakokonaisuus on kaikille avoin tapahtuma, jonka ohjelmaan sisältyy kilpailujen lisäksi tanssia livemusiikin tahtiin ja tanssikursseja. Viihdyt siis varmasti katsomossa tai tanssiparketilla!

Tapahtumasta tarkemmin maakunnan tapahtumakalenterissa: Susel Cup SM 2023 ja LavatanssiTripla Liperissä

Lavatanssikilpailuista tarkemmin täältä: lavatanssikilpailut.fi

LavatanssiTriplan FB:sivu: LavatanssiTripla

Tapahtumaviikonloppua isännöi Liperin Lavatanssijat - LiLat ry ja se toteutetaan yhteistyössä Suomen lavatanssikilpailijat ry:n, Suomen Seuratanssiliitto SUSEL ry:n ja Liperin kunnan kanssa. Perjantai-illan tanssimusiikin tarjoilevat ihanat laulajat, Nina Kari ja Harri Piiroinen.

Lämpimästi tervetuloa mukaan!