Kesäkuun toinen viikonloppu tanssitaan Liperissä kokonaisen viikonlopun ajan, kun LavatanssiTripla rantautuu Liperin koulukeskukselle!
Susel Cup SM 2023 -lavatanssikilpailujen Liperin osakilpailu ja LavatanssiTripla-tapahtumakokonaisuus on kaikille avoin tapahtuma, jonka ohjelmaan sisältyy kilpailujen lisäksi tanssia livemusiikin tahtiin ja tanssikursseja. Viihdyt siis varmasti katsomossa tai tanssiparketilla!
Tapahtumasta tarkemmin maakunnan tapahtumakalenterissa: Susel Cup SM 2023 ja LavatanssiTripla Liperissä
Lavatanssikilpailuista tarkemmin täältä: lavatanssikilpailut.fi
LavatanssiTriplan FB:sivu: LavatanssiTripla
Tapahtumaviikonloppua isännöi Liperin Lavatanssijat - LiLat ry ja se toteutetaan yhteistyössä Suomen lavatanssikilpailijat ry:n, Suomen Seuratanssiliitto SUSEL ry:n ja Liperin kunnan kanssa. Perjantai-illan tanssimusiikin tarjoilevat ihanat laulajat, Nina Kari ja Harri Piiroinen.
Lämpimästi tervetuloa mukaan!
06.06.25 18:30 - 21:30 | Liperi tanssii 6.-7.6.2025. Kunnan 150-vuotisjuhlatanssit. Nina ja Harri & Virtuoosit. Kaikille avoin sisäänpääsymaksuton tapahtuma. Liperin koulu, iso liikuntasali.. |
07.06.25 10:00 - 17:00 | Liperi tanssii 6.-7.6.2025. Susel Cup SM Liperin osakilpailu (bugg, rumba-bolero, humppa. Yleisölippu 5e. Liperin koulu, iso liikuntasali. |